5 zalet korzystania z call/contact center

admin 29 maja 2018 0 Comments

call-center

Powierzenie części zadań swojej firmy przedsiębiorstwu z zewnątrz ma wiele korzyści, zwłaszcza gdy chodzi o działania marketingowo-sprzedażowe. W tej branży prym wiodą podmioty usługowe o charakterze call i contact center. Poniżej dowiesz się, jakie korzyści dzięki nim możesz uzyskać w swoim biznesie.

5 zalet korzystania z call/contact center

Wdrożenie działań prowadzonych przez obiekty typu call/contact center pozwala na znaczną poprawę funkcjonowania firmy, niezależnie od jej charakteru. Wykwalifikowani\konsultanci wykonają prace związane z marketingiem, promocją i sprzedażą, a dodatkowo, dzięki licznym szkoleniom, prawdopodobnie zrobią to lepiej niż większość personelu, zajmującego się w Twoim przedsiębiorstwie sprawami bieżącymi. Oprócz korzyści finansowych, możesz liczyć na wiele innych pozytywnych efektów pracy zespołu call center, jakie są najważniejsze zalety contact center?

1. Promocja i reklama

W skład działań prowadzonych przez pracowników contact center wchodzą szeroko rozumiane projekty reklamowe i promocyjne. Call center może realizować precyzyjne, cykliczne lub stałe kampanie do klientów, np. na bieżąco dzwonić do tych, z którymi kończy się umowa oraz realizować projekty związane z cyklem sezonowym. Wszystkie działania są objęte precyzyjnym raportowaniem i mogą odbyć się w ściśle określonym terminie.

2. Nowi klienci

Dzięki rozbudowanej bazie danych, firma z branży call i contact center jest w stanie pozyskać znacznie więcej realnie zainteresowanych Twoimi usługami lub produktami klientów. Oprócz bezpośredniego dzwonienia do osób, call center może również badać potencjał rynkowy, umawiać spotkania z handlowcami, wysyłać oferty i finalizować sprzedaż prostych produktów przez internet lub telefon.

3. Akcja – reakcja

Inną zaletą contact center jest stałe monitorowanie rynku, dzięki temu jako usługobiorca stale dowiadujesz się o obecnej sytuacji, przez co możesz trafnie oceniać bieżącą sytuację i idealnie dopasować do działania swojej firmy. O każdych wahaniach w branży dowiesz się dzięki regularnie składanym raportom, które przygotowuje firma sprawująca usługi call/contact center.

4. Obsługa klienta na najwyższym poziomie

Wyobraź sobie, że miałbyś w swojej firmie na przykład produkującej wyroby wędliniarskie przeszkolić pracowników do obsługi klienta. Musiałbyś albo zatrudnić zupełnie nowe osoby albo oddelegować kilka osób z obsługi produkcji, co byłoby nieporozumieniem. Ponadto szkolenie zajęłoby wiele czasu zanim nowicjusze zaczęliby być skuteczni. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług call/contact center, gdzie masz pewność, że wszyscy pracownicy zajmują się jedynie działaniami marketingowo-sprzedażowym, mają doświadczenie w bezpośredniej pracy z klientem i są specjalistami w swojej dziedzinie.

5. Stały monitoring i raportowanie

Kontakty, jakie uda się zebrać konsultantom call i contact center pozwalają na ich natychmiastowe, efektywne wykorzystanie, a także zarządzanie nimi w dłuższej perspektywie. O każdym wykonanym działaniu, kampanii lub akcji promocyjnej dowiesz się z regularnych raportów, przygotowywanych przez zaangażowaną firmę. Inną zaletą call/contact center w tym zakresie jest tworzenie obszernych statystyk, które pozwalają na opracowanie i przewidywanie tendencji w przyszłości.

Jeżeli chcesz podnieść poziom sprzedaży i działań marketingowych w swojej firmie, zaufaj konsultantom z call/contact center. Prowadzone przez nich projekty będą na bieżąco raportowane, a Ty przekonasz się jak bardzo zwiększy się efektywność Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz już zajmować się wszystkimi obszarami aktywności na rynku, ponieważ masz pewność, że kilka z nich jest realizowane przez wykwalifikowany, profesjonalny zespół.