Zalety pracy w call i contact center

admin 25 kwietnia 2018 0 Comments

Praca w call i contact center nie jest wcale aż taka zła, jak się wydaje. Tak naprawdę jest świetnym wyborem dla każdego, kto chce zdobywać nowe umiejętności i lubi kontakt z ludźmi. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety pracy w call i contact center.

Zdobycie pierwszego doświadczenia

zalety-pracy-w-call-centerDo pracy w call/ contact center często zgłaszają się osoby, dla których jest to pierwszy przystanek na rynku pracy. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem specyfika tego zawodu sprawia, że doświadczenie i nabyte umiejętności nie mają tak dużego znaczenia jak naturalne predyspozycje, takie jak wyraźna wymowa i chęć nauki. Praca w contact lub call center to dobre przygotowanie do dalszej kariery, atrakcyjny wpis w CV, a nierzadko także miejsce pierwszego awansu.

Nabycie umiejętności sprzedażowych

Niektórzy twierdzą, że call i contact center to miejsce dobre na pracę tymczasową, ale nie daje przyszłościowego zawodu. Prawda jest jednak taka, że na tego typu stanowisku można się bardzo dużo nauczyć, a umiejętności sprzedażowe stoją tam na pierwszym miejscu. Dodatkowo, pracodawcy w contact center i call center dają wiele od siebie – oferują profesjonalne szkolenia i atrakcyjne stanowiska pracy.

Wzrost pewności siebie

wzrost-pewnosci-siebie-w-call-centerOprócz poznania najlepszych metod perswazyjnych i zgłębienia zagadnień obsługi klienta, w call/ contact center można również nabyć kompetencje miękkie. Pracownik jest w ciągłym kontakcie z ludźmi, co wspomaga rozwój szeroko rozumianych umiejętności interpersonalnych. Zawód ten uczy samodzielności i szybkiego rozwiązywania problemów, a także wpływa na wzrost pewności siebie.

Nauka pracy z trudnym klientem

Praca w obsłudze klienta nigdy nie była łatwa. Niekiedy zamienia się w prawdziwą szkołę przetrwania, ale wbrew pozorom, nie jest to wyłącznie wada. Pracownicy call i contact center codziennie mają okazję do tego, by uczyć się dochodzić do kompromisu z ludźmi o różnych charakterach, radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi i wyrobić w sobie niezwykle cenną cechę, jaką jest cierpliwość.

Wpływ na wysokość swojej pensji

Kolejną zaletą pracy w call/ contact center jest to, że najczęściej pracownik decyduje, ile zarabia. Rozbudowany system premii, bonusy i wszelkie inne nagrody za dobre wyniki są świetną okazją do pomnożenia swoich dochodów. Dobry, wyszkolony pracownik jest też cennym aktywem dla firmy, więc można liczyć na to, że z czasem wysokość pensji podstawowej również będzie rosła.

Jak to mówią, nie taki diabeł straszny, jak go malują. Liczne zalety pracy w call i contact center sprawiają, że jest to świetny start kariery i miejsce, w którym można się wiele nauczyć. Warto spróbować i przekonać się o tym na własnej skórze.